ԱԺ նախագահը հանդիպեց ԻՏՁ միության անդամ ընկերությունների ղեկավարների հետ
ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանն ապրիլի 27-ին հանդիպեց Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության անդամ ընկերությունների  ղեկավարների հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի առկա խնդիրները, զարգացման հեռանկարներն ու առաջիկա ծրագրերը: Նշվեց, որ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացումը մեծապես պայմանավորված է օրենսդրական բարենպաստ պայմաններով, ինչի պարագայում Հայաստանում կապահովվի  տեղեկատվական հեռահաղորդակցության եւ բարձր տեխնոլոգիաների զարգացում` հանրապետությունը դարձնելով բարձր տեխնոլոգիական երկիր:
Անդրադարձ եղավ մարզերում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բնագավառի զարգացման խնդրին, ընկերությունների  ղեկավարների կողմից առաջարկվեց  բարենպաստ պայմաններ ստեղծել ՀՀ մարզերում տեխնոլոգիական ընկերությունների շահագրգիռ գործունեության համար:
Քննարկվեցին նաեւ տեխնոլոգիաների կրթության հետ կապված հարցեր:  Ոլորտի ներկայացուցիչները շնորհակալություն հայտնեցին Սամվել Նիկոյանին` Ազգային ճարտարագիտական լաբորատորիաների հիմնման ծրագրին աջակցություն ցուցաբերելու համար:

Председатель НС встретился с руководителями компаний - членов Союза ИТ-предприятий
27 апреля Председатель НС С.Никоян встретился с руководителями компаний - членов Союза  ИТ-предприятий.  В ходе встречи обсуждались проблемы ИТ, перспективы развития и предстоящих программ. Отмечено, что развитие ИТ в значительной мере обусловлено благоприятными законодательными условиями, при наличии которых в Армении будет обеспечено развитие информационных телекоммуникаций и высоких технологий.
Затронута была проблема развития сферы ИТ в областях республики, руководители компаний предложили создать благоприятные условия для активизации деятельности технологических компаний в областях РА.
Обсуждались также вопросы, связанные с технологическим образованием. Представители сферы поблагодарили С.Никояна за содействие программе создания национальных инженерных лабораторий.